Piwonie chińskie

Piwonie chińskie, nazywane również różami bez kolców, to byliny ogrodowe należące do rodziny piwoniowatych. Pochodzą z terenów Syberii, Chin i Tybetu. Roślina ta posiada mocno zielone, pierzastosieczne liście i pachnące kwiaty. Piwonie chińskie często wykorzystywane są jako ozdoba rabat. Doskonale nadają się również na kwiaty cięte, gdyż są wyjątkowo trwałe. W wodzie wytrzymują nawet do 10 dni. Piwonie chińskie występują w wielu gatunkach, które różnią się od siebie m.in. kolorami płatków.

KUP TERAZ
obrazek prezentujacy

Piwonie chińskie – uprawa

Piwonie chińskie preferują glebę żyzną, próchniczą, lekko kwaśną. Należy sadzić je w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Ich podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne. Piwonie chińskie należy regularnie podlewać i nawozić. Najlepiej stosować do nich substancje organiczne, np. obornik lub kompost. Można również sięgnąć po płynne, wieloskładnikowe preparaty mineralne. Warto unikać nawozów zawierających wapń, gdyż te byliny lubią kwaśny odczyn gleby. Nie poleca się także stosowania zbyt dużej ilości środków azotowych, gdyż mogą przyczynić się do osłabienia kwitnienia. Ponadto za mocno nawożone piwonie są szczególnie narażone na choroby wywoływane przez grzyby.

Piwonie chińskie – odmiany

Piwonie chińskie posiadają wiele odmian, które różnią się między sobą kolorami, kształtami i rozmiarami. Wyróżnia się gatunki śnieżnobiałe, np. Douchesse de Nemours, a także odmiany żółte i pomarańczowe – Primavere czy Coral Sunset. Dostępne są również piwonie karmazynowe, takie jak Nippon Beauty. Dużą popularnością cieszy się także gatunek Lollipop o dwukolorowych płatkach. Ogrodnicy doceniają również odmianę Hillary, która przyciąga swoją delikatnością i cieniowanymi kwiatami. Wśród piwonii można znaleźć także gatunki takie jak Morning Lilac, Karl Rozenfield oraz Bowl of Beauty.

Piwonie chińskie – cena

Ceny piwonii chińskich są zróżnicowane. Zależą od wybranego gatunku. Najtaniej można kupić peonie odmiany Sorbet, Solange, Shirley Temple, Sarah Bernhard oraz Candy Stripe. Niedrogie są również piwonie z gatunku The Fown, Felix Crousse oraz Primavere. Najwyższą cenę trzeba zapłacić za szczególnie szlachetne odmiany, takie jak Lollipop, Morning Lilac, Callies Memory oraz Yankee Doodle Dandy. Jeśli chcesz poznać dokładne ceny piwonii chińskich, wejdź na stronę: https://sklep.cebulekwiatowe.pl/pol_m_Cebulki-jesienne_Piwonia-Paeonia-303.html. Znajdziesz tam różne odmiany peonii i dowiesz się, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie.

Piwonie chińskie - opinie

avatar

Planując urozmaicić wygląd mojego ogrodu zaopatrzyłam się w piwonie chińskie. Opinie koleżanek były bardzo pozytywne i muszę teraz sama dołożyć cegiełkę. Kwiaty pieknie urosły, nie wymagają sporo opieki, a świetnie wyglądają i są niedrogie.

Joanna

avatar

Od długiego czasu zastanawiałem się, jakie kwiaty posadzić u siebie w ogrodzie i tak wybór padł na piwonie chińskie, ponieważ pasują do stylistyki domu i innych roślin. Kupiłem kilka odmian i jestem zadowolony z efektu. Uwielbiam jak jest kolorowo :)

Karol